İstanbul’da doğdum. Avusturya Lisesi ve Viyana Üniversitesi’nden sonra bir müddet Küba’da yaşadım ve Küba’da çalışan ilk Türk kadını oldum.

2002-2015 yılları arasında TUREB (Turist Rehberleri Birliği) bünyesinde İRO (İstanbul Rehberler Odası) Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. “Mardin Çalışma Komisyonu” kurucusu ve başkanıyım. 

2013 yılında E Yayınları’ndan yayınlanan “Mardin / Güneş Ülkesi” isimli rehber kitabım, 2014 yılında ABD Harvard ve Princeton Üniversiteleri, Kanada McGill Üniversitesi ile ABD Congress Library tarafından başvuru kitabı olarak kabul edildi. 2014’te SKAL tarafından verilen “SKALİTE Turizmde Kalite” ödülünü “Mardin / Güneş Ülkesi” kitabıyla “En İyi Turizm Yayını” kategorisinde kazandım.

2014’te E Yayınları’ndan “Sarayın Dehlizlerinde” adlı romanım yayınlandı.

2015 yılında “SKALİTE Turizmde Kalite” ödüllerinin ikincisini bu sefer “Yılın Rehberi” kategorisinde kazandım.

2017 yılında Yeşilköy Rotary Kulübü tarafından “Meslekte Üstün Hizmet Ödülü”ne lâyık görüldüm.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde ünlü yönetmenler Beklan Algan, Josef Szayna ve Eugenio Barba ile çalıştım. Bu süreçte iki tiyatro oyunu, bir uzun metraj film senaryosu yazdım, çeşitli söyleşilerim yayınlandı.

Radyo programlarında Türkiye şehirlerini tanıttım. Fotoğraf sergileri açtım.

Kültürel Mirası Koruma Derneği’nin (KMKD) kurucu üyelerinden olup, Türkiye’deki Süryani Kültür Mirası üzerine çalışmalar ve araştırmalar yapmaktayım.

Milliyet Gazetesi Cumartesi Eki’nde “Sırt Çantam” adlı köşemde seyahat yazıları yazıyorum.

"Bir İç Savaştır Aşk", "Süryani Köyleri / Tarihin Sessiz Tanıkları" ve "Lübnan / Ortadoğu'nun Belleği" adlı kitaplarımın yazım aşaması sürmektedir.

Almanca, İngilizce, İspanyolca, Latince, Eski Yunanca, Bizans Grekçesi, Yunanca ve Ermenice dillerinin yanı sıra Mezopotamya bölgesindeki araştırmalarım için Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Süryanice ve Arapça, Freie Univaersitaet Berlin'de Modern Süryanice öğrendim.

Using Format