MARDİN / GÜNEŞ ÜLKESİ

2013 yılı Nisan ayında E Yayınları'ndan piyasaya çıkan "Mardin / Güneş Ülkesi" 2014 yılında ABD Harvard ve Princeton Üniversiteleri, Kanada McGill Üniversitesi ve ABD Congress Library tarafından başvuru kitabı olarak kabul edilmiş ve aynı yıl "En iyi Turizm Yayını" kategorisinde "SKALİTE Turizmde Kalite" ödülünü kazanmıştır.


Kitabın arka kapağından:

İstanbul Rehberler Odası Yönetim Kurulu Eski Üyesi ve aynı birliğin Mardin Çalışma Komisyonu kurucusu ve başkanı Nükhet Everi bu kitabıyla binlerce yıllık bir geçmişe sahip Mardin’de sizleri sokak sokak bir yolculuğa çıkarıyor.

Mardin’i yalnızca önemli tarihi eserleriyle değil yerel kültürü ve insanlarıyla da tanıtıp; yemek ve alışveriş önerileriyle gezinize renk katıyor.

Mardin’i merak eden gezginler ve okurlar için eşsiz bir bilgi kaynağı…

“Güneş Ülkesi’nin sahici fısıltılarını bugüne taşıyan telaşlı bir gezgin… O kadar telaşlıdır ki, heybesine yüklediği hikâyeler bin renkli, bin bir ötüşlü Anka gibidir… On binlerce yıllık kültürün telaşlı aktarıcısıdır Nükhet…” (Ahmet Güneştekin)

Mardin – Güneş Ülkesi kitabı;

2014 yılında ABD Harvard ve Princeton üniversiteleri, Kanada McGill Üniversitesi ve ABD Congress Library ile Orient Institut İstanbul tarafından başvuru kitabı olarak kabul edilmiştir.

2014 yılında “En İyi Turizm Yayını” kategorisinde “SKALİTE Turizmde Kalite” ödülünü kazanmıştır.


"Mardin / Güneş Ülkesi"

İdefix     Amazon     Facebook


Using Format