"Mor Eşek"

Sosyal Sorumluluk Projesi

"Mor Eşek" tüm ihtiyacı olan çocuklara yönelik bir sosyal sorumluluk projesidir.

Yıllardır sürdürdüğümüz sosyal sorumluluk projelerine bir şekil vermek, daha kalıcı ve daha verimli kılmak amacıyla yola çıktı "MOR EŞEK".

Bu proje yalnızca çocuklara yönelik olup, üniversite çağına kadar çocuk okutacak (*), oyuncak, kitap, kırtasiye, giyim kuşam-ayakkabı vs (**) gibi ihtiyaçları karşılayacak ve kütüphaneler (***) yapacak.

(*) Projenin çocuk okutma bölümü önümüzdeki günlerde şekillendirilecek bir burs sistemi ile olacak.

(**) Projenin bu bölümü okul bazında yapılmaktadır. İhtiyacı olan okul belirlendikten sonra, ihtiyaç listesi çıkartılır ve "tüm talebelere" aynı anda gereksinimleri ulaştırılır. (Bedenine tam uyan mont, ayağına tam olan ayakkabı vs gibi.) Giyim kuşam dışındaki diğer ihtiyaçlar da tam olarak belirlenip okula ulaştırılır. Projenin bu bölümünde en önemli olan nokta, bütün çocuklara ulaşmaktır. Kimsenin üzülmesine, ihtiyacı olmasa bile hüzünlenmesine mahal vermemektir.

(***) Projenin kütüphaneler meselesi ise tüm ihtiyacı olan okullara kütüphaneler yaptırmak. Olanları geliştirmek adına destek sağlamak. Bu konuyu da tabii ki tüm diğer detaylara yaklaştığımız gibi çok profesyonelce ele almaya kararlıyız. Faydalı ve iyi bir kütüphane nasıl olmalıysa öyle olmalı bu okul kütüphaneleri de...

Bizler mutlu çocuklardık... Her çocuk mutlu olsun istiyoruz... Her çocuk çok özeldir. Bu yüzden de onlara tüm mutlu çocukların mutluluğunu hediye etmek istiyoruz...

Bizler içimizdeki çocuğu kaybetmedik, istiyoruz ki onlar da asla kaybetmesin! Masallar okusunlar, resim yapsınlar, ayakları üşümesin, okula gitsinler, çocuk olsunlar, çocukluklarını yaşasınlar ve geleceğe umutla bakabilsinler...

Oturup üzülmek ve sonra da unutmak değil, icraat gerek...

"MOR EŞEK" projesi çocukların kendilerini üretken ve işe yarayan bireyler olarak hissetmeleri için yepyeni projeler geliştirmektedir.

"MOR EŞEK" hepimizin projesi olacak, hep birlikte geliştireceğiz, büyüteceğiz.

Umarız ki, sizler de her türlü desteğinizle "MOR EŞEK" projesinin bir parçası olursunuz.

Not 1: "MOR EŞEK" çocuklara yönelik bir sosyal sorumluluk projesi olsa da, gençler ve kadınlara yönelik her türlü projeye de destek verecektir.

Not 2: "MOR EŞEK" Projesi hakkındaki her türlü yazışma, bilgilendirme vs Facebook "Mor Eşek" sayfasından yapılacaktır. Lütfen gelişmeleri bu sayfadan takip etmeniz rica olunur.

Not 3: "MOR EŞEK" Instagram sayfasını da takibe almanızı öneririz. "Mor Eşek"

Using Format