"Nükhet Everi ile..." gezilerinin tümü ™️"Şehir Okumaları"dır...


™️"ŞEHİR OKUMALARI" NEDİR?

Gezerken şehirleri tarihi, edebiyatı, müziği, masalları, hikâyeleriyle tanımaya ve anlamaya çalışırız.

Her şehrin özgün mekânları ve hafızası, dünya kültürüne bir katkısı vardır.

Gezginlerimle birlikte şehrin kimliğini tespit eder, şehrin ait olduğu toplumun şehir kurgusunu, şehrin öne çıkardığı, kıymet verdiği ve tabii dışladığı unsurları ile çözmeye çalışırız.

Şehrin mimarisini inceler; yazılı kültürünü de kitabeleri, mezar taşları ve hatta şehrin dili olan duvar yazıları eşliğinde keşfe çıkarız.

Şehirdeki farklı ve bir arada yaşam tecrübelerini, çeşitli toplumsal katmanları ve yaşam tarzlarını inceleriz. Böylece her şehrin özgün, farklı ve benzer yönlerini bulmaya çalışırız.

Ben bunlara ™️"Şehir Okumaları" diyorum ve yaptığım bütün gezilerin hepsi istisnasız birer Şehir Okumasıdır."Nükhet Everi ile..." Gezileri

"Nükhet Everi ile..." gezilerinin en çok ilgi görenleri

Mardin / Güneş Ülkesi;

Mardin Süryani Köyleri / Tarihin Sessiz Tanıkları;

Mardin'de Yılbaşı;

Urfa - Göbekli Tepe - Karahantepe;

Batman - Siirt - Cizre;

Antakya;

Van;

Kars;

Erzurum ve Baksı Müzesi;

Cibali - Fener - Balat - Ayvansaray;

Galata - Karaköy;

Haliç'te Haç Atma Töreni;

Bizans İstanbul'u;

Ortadoğu'nun Belleği Lübnan;

Akdeniz'in Gizemli Adası Girit.
Yılın yalnızca belli dönemlerinde tur yaptığım için tüm "Nükhet Everi ile..." gezilerinin tarihleri ve detaylı bilgilerini, İletişim bölümünden bana mesaj atarak öğrenebilirsiniz.

** Tüm "Nükhet Everi ile..." gezilerinin programları tarafımdan yazılmakta ve tüm geziler A grubu TÜRSAB seyahat işletmesi belgesine sahip acentelerin işbirliği ve güvencesiyle yapılmaktadır.

*** "Nükhet Everi ile..." gezilerine bireysel olarak katılabileceğiniz gibi, aileniz ya da arkadaş grubunuzla özel gezmek isterseniz de, arzu ettiğiniz bir tarihte uygunluk durumuna göre size özel geziler de yetkili acenteler tarafından düzenlenebilmektedir. 


Using Format