SÜRYANİ KÖYLERİ / TARİHİN SESSİZ TANIKLARI

MARDİN / GÜNEŞ ÜLKESİ kitabımın devamı niteliğindeki bu kitapta Mardin'den Şırnak'a kadar olan bölgelerdeki Süryani köylerini genişletilmiş ve yepyeni rotalarla adım adım geziyoruz.

Süryaniler ve Hıristiyanlık, coğrafi ve tarihi bilgiler, demografik yapı incelemeleri, yörenin hikaye ve efsaneleri, azizleri, yapıları, yeme içme kültürü gibi pek çok konu masaya yatırılıyor bu heyecan dolu serüvende.

Son durum: Kitabın yazımı sonlanmıştır ve 2022 sonbaharında yayınlanması planlanmaktadır. Ağustos 2022 itibariyle kitabın editörler tarafından okunması süreci başlamış ve 1 Eylül 2022'de kitap taslağı yayınevine yollanmıştır.

Harita: Kitapta gezi rotalarını gösteren çizimlerin bulunmasını arzu ediyorum. Google Maps üzerinde bir ön çalışma başlattım. Rotalardaki tüm il, ilçe, köy, kilise ve manastırları işaretledim. Elbette pek çok kilise ve manastır harita üzerinde yok, bazı köyler de haritada görünmüyor, bazı yerlerin de isimleri yanlış. Bunların işlenmesi ve düzeltilmesi için başvuracağım. Listeye ufak ufak notlar ekliyorum. Detaylı bilgiler ise kitapta olacak. Siz bu listeyi takibe alırsanız, ileride kitabı okurken ve adı geçen yerleri ziyaret ederken faydalı olacaktır.

Süryani Köyleri (Gezi Rotaları)

Using Format